Galeria:
pon - sob: 10:00 - 21:00; nie: 10:00 - 20:00
DOZ Apteka:
pon - sob: 09:00 - 21:00; nie: 09:00 - 20:00
KFC:
pon - nie: 09:00 - 22:00
Pepco:
pon - sob: 09:30 - 21:00; nie: 10:00 - 20:00
Pizza Hut:
pon - sob: 09:00 - 22:00; nie: 10:00 - 20:00
Przytulna Cafe:
pon - sob: 09:00 - 21:00; nie: 09:00 - 20:00
Aktualności

Daj dobrym rzeczom drugie życie w ramach akcji „Szafa Otwarta”

Daj dobrym rzeczom drugie życie w ramach akcji „Szafa Otwarta”

Atrium Kasztanowa to kolejne centrum Atrium w Polsce, które bierze udział w projekcie „Szafa Otwarta”. Celem akcji jest edukacja na temat świadomych zakupów, optymalnego zarządzania garderobą, a jednocześnie – lokalne wsparcie osób potrzebujących. W dniach 29 maja – 3 czerwca w Atrium Kasztanowa będzie można oddać wybrane części garderoby, odebrać torbę-niespodziankę, a przy okazji sprawić radość tym, których nie stać na nowe rzeczy. Już teraz można wziąć również udział w konkursie na profilu centrum na Facebooku i wygrać wiosenną garderobę. Ambasadorką akcji jest Małgorzata Rozenek-Majdan.

„Szafa Otwarta” to projekt społeczny zachęcający do dokonywania świadomych zakupów modowych oraz zaplanowanego zarządzania swoją garderobą. Wyłącznym patronem i współorganizatorem akcji jest Atrium Poland, które swoją aktywność społeczną koncentruje na obszarach związanych z budowaniem świadomości klientów w ważnych dla nich dziedzinach życia oraz angażowaniem ich aktywnie w życie społeczności lokalnych. Hasło akcji „DRUGIE ŻYCIE DOBRYCH RZECZY” wskazuje, jak w prosty sposób, odwiedzając w wyznaczonych datach centra handlowe biorące udział w akcji, można realnie wesprzeć osoby potrzebujące.

Organizatorzy akcji, którzy do projektu zaprosili znaną prezenterkę telewizyjną, Małgorzatę Rozenek-Majdan, chcą zachęcić kobiety i mężczyzn do przejrzenia, uporządkowania swoich szaf i wybrania ubrań, które z różnych powodów nie są już używane, jednak – najczęściej z przyczyn sentymentalnych – nadal pozostają w naszych domach. Dzięki akcji można znaleźć nowy dom dla ubrań, z którymi jesteśmy związani lub łączą nas pozytywne wspomnienia.

– Każdy z nas ma w swojej szafie rzeczy, z którymi wiążą się sentymentalne wspomnienia. Te rzeczy leżą często na dnie szafy i po prostu się marnują, ale pozbyć się ich to tak, jakby pozbyć się wspomnień czy fotografii. Teraz jest na to sposób – można im dać drugie życie. To naprawdę świetna akcja! – zaprasza do przyłączenia się ambasadorka „Szafy Otwartej”, Małgorzata Rozenek-Majdan.

Mieszkańcy Piły i okolic mogą przekazać wybrane elementy garderoby od 29 maja do 3 czerwca, do punktu obsługi akcji w Atrium Kasztanowa, odbierając jednocześnie torbę-niespodziankę. Przekazane dobre ubrania i dodatki zebrane podczas akcji zostaną posegregowane według typów i rozmiarów, a następnie przekazane na specjalnie zorganizowanych warsztatach dla podopiecznych lokalnych ośrodków i fundacji, z którymi została nawiązana współpraca w ramach „Szafy Otwartej”.

Akcję można wesprzeć na Facebooku, publikując zdjęcia ubrań przeznaczonych do oddania i zapraszając do akcji przyjaciół. Na profilu Facebook Atrium Kasztanowa trwa KONKURS z atrakcyjnymi nagrodami. Najciekawsze historie dotyczące drugiego życia przekazywanych ubrań wygrywają udział w finale. Nagrodą główną jest 3 000 zł na odświeżenie wiosennej garderoby oraz 4 nagrody dodatkowe – w wysokości 500 zł każda.

– Nasze szafy kryją wiele dobrych rzeczy, które zostały przez nas zapomniane lub nie wiemy co z nimi zrobić. Poprzez akcję „Szafa Otwarta” zachęcamy naszych klientów do oddania takich ubrań potrzebującym. Na tych, którzy nas odwiedzą, czeka nagroda: Atrium zaprosiło do współpracy specjalistów, którzy podczas Wielkiego Finału w Atrium Kasztanowa opowiedzą, jak konsekwentnie i planowo kompletować swoją szafę oraz jak ją uzupełnić o dodatki z aktualnych kolekcji – wyjaśnia genezę akcji Monika Świtalska, dyrektor Atrium Kasztanowa.Nawiązaliśmy również współpracę z lokalnymi organizacjami pomocy społecznej. Wspierając wybrane placówki jesteśmy gwarantem, że trafią one we właściwe ręce i ucieszą wiele osób.

Po uporządkowaniu szafy i przekazaniu ubrań potrzebującym będzie można dodatkowo skorzystać z fachowego doradztwa przed uzupełnieniem garderoby o rzeczy z aktualnych kolekcji. W sobotę, 3 czerwca, w godzinach od 13.00 do 19.00, podczas Wielkiego Finału akcji w Atrium Kasztanowa, będzie sposobność do zapoznania się z podstawowymi zasadami zarządzania garderobą, które wyjawi prowadząca Małgorzata Rozenek-Majdan. Eksperci przekażą uczestnikom wiedzę o tym, jak świadomie dokonywać zakupów i jak wykorzystywać posiadane już ubrania na różne okazje, prosto uzupełniać stylizacje wplatając elementy z nowych sezonowych kolekcji oraz w jaki sposób segregować odzież i zoptymalizować zawartość szafy.

– Zakupy modowe to jeden z głównych celów zakupowych naszych klientów, a także jeden z najbardziej angażujących emocjonalnie. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem jest edukowanie klientów w zakresie świadomego zarządzania swoją szafą i doborem garderoby. Jednocześnie zachęcamy do oddania dobrych, ale niepotrzebnych rzeczy osobom, które nie mogą pozwolić sobie na nową odzież. Łączymy zatem przyjemne z pożytecznym, a przy okazji możemy spędzić czas w towarzystwie ambasadorki „Szafy Otwartej” oraz lubianych blogerów i stylistki – mówi Olga Jezierska, Senior PR and Marketing Manager, odpowiedzialna za marketing centrów Atrium Poland.

We wsparcie akcji zaangażowali się również: znany bloger Konrad Fado, popularna blogerka Joanna Biawo, a także stylistka Iwona Skrzypczak.

REGULAMIN

Data dodania: 23 maja 2017