sob: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (26.09): niehandlowa en

Weekend Technologiczny w Atrium Kasztanowa

Data dodania: 30 sierpnia 2021

Szukasz wyzwań i chcesz choć na chwilę przenieść się do wirtualnego świata, by przeżyć niesamowite przygody?! Masz okazję! Atrium Kasztanowa zaprasza w dniach 3-4 września wszystkich miłośników gier, robotów oraz fantastyki na wyjątkowy Weekend Technologiczny. To spotkanie najnowszych osiągnieć technologii i świata gamingu. Wydarzenie odbędzie się w głównym hallu naszego centrum.

W najbliższy piątek i sobotę w Atrium Kasztanowa szykuje się niezła gratka dla fanów gamingu. Podczas Weekendu Technologicznego w centrum handlowym na graczy czekają zaaranżowane stanowiska do gier konsolowych i planszowych. Na miejscu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

  • Załóż google VR i stań się bohaterem gry! Za sprawą okularów VR uczestnicy wystawy przeniosą się do alternatywnej rzeczywistości. Do dyspozycji będą mieli sprzęt najwyższej klasy: Oculus Rift, HTC VIVE, PlayStation VR.

  • Jeśli lubisz wyzwania, zagraj w knoockera! Knoocker to interaktywna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, która łączy aktywność ruchową z komputerową rzeczywistością, a także może spełniać rolę wielofunkcyjnej tablicy multimedialnej. Na stanowisku z knookcer’em gracze zmierzą się z przeszkodami stworzonymi komputerowo.

 

  • Odkryj nową generację konsol! Zrób krok w nową erę rozrywki. Fani gier, m.in. w PlayStation, przekonają się, jakie możliwości oferują im najnowsze konsole. Oprócz tego dla entuzjastów tradycyjnych multimediów nie zabraknie stref gamingu obsługiwanych przez standardowe konsole, jak i retro (Nintendo), a także automatów do gier arcade, popularnych w latach 80- i 90-tych.

 

Podczas wystawy będzie można zapoznać się z najświeższymi osiągnięciami sztucznej inteligencji, a także „porozmawiać” z robotami. Organizatorzy imprezy zapraszają na spotkanie z pierwszym na świecie interaktywnym robotem edukacyjnym o nazwie Photon Robot, który rozwija się razem z dzieckiem. Maszyna umożliwia programowanie różnych funkcji oraz sterowanie za pomocą aplikacji mobilnych.

Wydarzenie w Atrium Kasztanowa odbędzie się w piątek i w sobotę, w godzinach 10.00-21.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Event przygotowany będzie przy zachowaniu reżimu sanitarnego.