al. Powstańców Wielk. 99, 64-920 Piła

nie: 10:00 - 20:00; Najbliższa niedziela (10.12): niehandlowa

English

Jarmark Wielkanocny w Atrium Kasztanowa

Data dodania: 24 marca 2023

Regionalne specjały, wielkanocne ozdoby, wyroby rękodzielnicze i artystyczne – to wszystko czeka na klientów odwiedzających Atrium Kasztanowa już w najbliższy weekend. W dniach 1-2 kwietnia pilska galeria zaprasza wszystkich mieszkańców na tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Podczas niego będzie można poczuć atmosferę zbliżających się świąt i zakupić wielkanocne drobiazgi wykonane przez lokalnych rzemieślników. Poza rękodziełem dla odwiedzających przygotowano też inne atrakcje możliwość udziału w wielkanocnej sesji fotograficznej i w kreatywnych warsztatach.

 

Przed nami Wielkanoc, będąca najbardziej radosnym, barwnym i wiosennym świętem. Doskonałą okazją do nabycia pięknych ozdób rękodzielniczych, będzie Jarmark Wielkanocny odbywający się w Atrium Kasztanowa w pierwszy weekend kwietnia.

 

Podczas Jarmarku na stoiskach swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi regionu, wytwarzający piękne pisanki, wianki i stroiki, a także dekoracje z juty czy drewniane ozdoby. Oprócz przedmiotów symbolizujących Wielkanoc, będzie można nabyć porcelanowe kubki i filiżanki, malowane aniołki, kuferki, szkatułki i wiele innych ręcznie wykonanych elementów dekoracyjnych i codziennego użytku (obrazki malowane na desce, szyte maskotki, torby z recyklingu). Wśród wystawców pojawią się także wytwórcy świec z wosku sojowego oraz różnorodnej biżuterii skórzanej, makramowej i wykonanej z żywicy. Jarmark Wielkanocny dostępny będzie w dniach 1-2 kwietnia w godzinach 11.00 – 20.00.

 

Wydarzeniu towarzyszyć będą także inne atrakcje przewidziane dla całych rodzin i odbywające się na terenie Atrium Kasztanowa. W sobotę (1 kwietnia) chętni będą mogli zrobić sobie pamiątkową sesję fotograficzną w wielkanocnej, wiosennej scenerii. Stanowisko foto wraz z obsługą dostępne będzie w godzinach 12.00- 17.00.

 

Z kolei w niedzielę (2 kwietnia), dla odwiedzających galerię gości zaplanowano warsztaty wielkanocne. Z zajęć kreatywnych będzie można skorzystać w godzinach 12.00-17.00. Udział we wszystkich dodatkowych atrakcjach jest bezpłatny.