al. Powstańców Wielk. 99, 64-920 Piła

nie: 10:00 - 20:00; Najbliższa niedziela (03.03): niehandlowa

English

Mammobus i krwiobus przed Atrium Kasztanowa

Data dodania: 6 marca 2023

Idzie wiosna! Najwyższy czas, by zadbać o swoje zdrowie. Najlepszą okazją do tego będzie akcja zdrowotna zaplanowana przez Atrium Kasztanowa. W ramach lokalnej inicjatywy, 13 marca mieszkanki Piły będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, z kolei trzy dni później, 16 marca wszyscy chętni będą mogli oddać krew w mobilnym punkcie poboru.

 

Od wielu lat Atrium Kasztanowa zachęca pilanki i pilan do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Do udziału w pierwszej akcji zdrowotnej w tym roku, centrum handlowe zaprasza wszystkich chętnych już w marcu.

 

Już w poniedziałek, 13 marca, do pilskiego Atrium Kasztanowa zawita mammobus. Mieszkanki Piły będą mogły na miejscu poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym. Bezpłatna mammografia skierowana jest do kobiet w wieku 50 – 69 lat w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia, które w przeciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii. Aby wziąć udział w badaniu należy wcześniej się zarejestrować. Zgłoszenia na mammografię można dokonywać telefonicznie pod numerem (58) 325 76 02. W dniu trwania akcji zdrowotnej nie będą przeprowadzane badania komercyjne wśród kobiet w innych grupach wiekowych.

 

Z kolei w czwartek, 16 marca, przed centrum handlowym stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym będzie można podzielić się tym bezcennym darem życia z potrzebującymi. Do mobilnego punktu organizatorzy zapraszają osoby zdrowe między 18 a 65 rokiem życia. Zgodnie z ustawą o publicznej służbie krwi, każdemu honorowemu dawcy krwi przysługują dwa dni wolne od pracy, w tym przypadku czwartek i piątek.

 

Akcja zdrowotna odbędzie się przed wejściem głównym Atrium Kasztanowa. Z badań mammograficznych będzie można skorzystać 13 marca, w godzinach 9.00-16.00, natomiast oddawanie krwi odbędzie się 16 marca, w godzinach 9:30-14:00. Nad prawidłowością wykonywanych badań i pobrań czuwać będzie wykwalifikowany personel medyczny z wieloletnim doświadczeniem.