al. Powstańców Wielk. 99, 64-920 Piła

sob: 10:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (14.04): niehandlowa

English

Wielkanocny Jarmark Rękodzieła w Atrium Kasztanowa

Data dodania: 13 marca 2024

Kolorowe pisanki, baranki i świąteczne ozdoby, a do tego unikalne rękodzieła  to  tylko niektóre z propozycji lokalnych twórców, które będzie można zakupić w dniach 23-24 marca podczas Jarmarku Rękodzieła w Atrium Kasztanowa. Dodatkowo w niedzielę zaplanowano bezpłatne warsztaty tworzenia świątecznych dekoracji, które będą doskonałą okazją do spędzenia czasu w twórczy sposób.

 

Kiermasze na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych w Atrium Kasztanowa. Dlatego okres przygotowań do świąt wielkanocnych nie może stanowić wyjątku od tego zwyczaju. Na pierwszym tegorocznym jarmarku rękodzielnicy i artyści zaprezentują na stoiskach swoje autorskie wyroby. Wśród nich znajdą się ozdoby wielkanocne, a także ceramika, biżuteria, unikalne rękodzieła i wiele innych przedmiotów wykonanych z pasją. W ogromie zaprezentowanych rzeczy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a przy okazji będzie mógł wesprzeć lokalnych rękodzielników i artystów.

 

Dwudniowemu jarmarkowi towarzyszyć będą w niedzielę (24 marca) kreatywne warsztaty. Podczas nich uczestnicy wezmą udział w tworzeniu wielkanocnych baranków, kurczaczków i zajączków oraz wiosennych dekoracji wykorzystując do tego najróżniejsze materiały, takie jak włóczkę, filc, drucik. Warsztaty odbywać się będą od godz. 12.00 do godz. 17.00; udział w nich jest bezpłatny. Do dyspozycji będzie rotacyjnie 10 miejsc warsztatowych przez cały czas trwania akcji.

 

Jarmark Rękodzieła odbędzie się w Atrium Kasztanowa 23-24 marca br. w godzinach 11.00 – 20.00.