al. Powstańców Wielk. 99, 64-920 Piła

nie: 10:00 - 20:00; Najbliższa niedziela (03.03): niehandlowa

English

Zbiórka krwi przed Atrium Kasztanowa

Data dodania: 22 lipca 2022

Oddając krew, ratujesz zdrowie lub nawet życie drugiej osobie. Atrium Kasztanowa wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zachęcają do aktywnego udziału w akcji oddawania krwi. Tym najcenniejszym darem mieszkańcy Piły będą mogli podzielić się już w sobotę, 30 lipca, oddając krew w krwiobusie, który stanie na parkingu przed centrum handlowym.

 

Choć medycyna poczyniła ogromne postępy, jak dotąd nie udało się wytworzyć preparatu, który w pełni zastąpiłby ludzką krew. Jedynym jej źródłem jest drugi człowiek. Organizując cykliczne akcje oddawania krwi, możemy sprawić, że  ten ratujący życie dar będzie dostępny dla wielu osób.

 

Doskonałą okazją do wsparcia osób potrzebujących będzie sobotnia zbiórka krwi, zorganizowana przed Atrium Kasztanowa. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję, będą mogli to uczynić 30 lipca. W tym dniu krwiobus stanie na placu przed centrum handlowym (przy wejściu głównym, od strony ul. Kossaka). Akcja krwiodawstwa przeprowadzona będzie w  godz. 9.30 – 14.30. Wydarzenie odbędzie się przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych.